Monika Piegdoń

Ukończyła studia fizjoterapeutyczne w Lublinie w Wyższej Szkole Społeczno – przyrodniczej im. Wincentego Pola uzyskując dyplom mgr fizjoterapii w czerwcu 2012 roku.
Miłośniczka gór, zrównoważonego stylu życia i podejścia metabolicznego w leczeniu schorzeń.

Drogę zawodową rozpoczęła od uzyskania dyplomu koncepcji neurologicznej IPNFA (II stopnia), a następnie ukończyła szereg dodatkowych technik fizjoterapeutycznych które nakierowane były na pracę z pacjentem urazowym, pooperacyjnym, w przebiegu dysfunkcji neurologicznych, ortopedycznych jak i bólu tkankowego różnego pochodzenia. Jak sama potwierdza, Igłoterapia stała się jej wyjątkowym narzędziem pracy, a uzyskane efekty podsycały ciekawość w kolejnych zastosowaniach.

W 2017 roku powstała własna marka Verde fizjo i gabinet indywidualnej pracy z pacjentem, w którym w holistyczny sposób łączy zdobyte umiejętności. Są to techniki fizjoterapii klasycznej, fizjoterapii inwazyjnej, fizykoterapii, terapii manualnej tkanek miękkich, terapie trzewne, techniki narzędziowe, Kinesio i Dynamic Tape, Suche Igłowanie głębokie, Suche igłowanie powierzchowne i Elektroigła (Electro Dry Needling).

W roku 2022 poprowadziła pierwsze warsztaty z autorskiego sposobu leczenia blizn i bliznowców metodą suchego igłowania (Scar Dry Needling). Celem jaki jej przyświeca w organizacji warsztatów, jest dążenie do subtelności i perfekcji opracowania blizny trudnej, przy użyciu jak najmniejszej liczby igieł podczas zabiegu. W pracy zawodowej kieruje się na równi zasadą bezpieczeństwa pacjenta i własnego, a także unikania pogłębiania traum związanych z blizną. Warsztaty stały się sposobem na poznawanie potrzeb środowiska fizjoterapeutycznego, co motywuje ją do dalszego rozwoju, tak aby sprostać wyzwaniom jakie niesie praca z pacjentem.

W HealthConcept prowadzi warsztat:

Suche igłowanie blizn. Superficial Scar Dryneedling.