osoba prowadząca:
Mateusz Goczał

miejsce: Łódź

termin: 13-15.12.2024

czas trwania: 8 h (10 h dydaktyczno praktycznych)

cena: 1699 zł

*przy zapisie na dwie części (tę, oraz  Manual and Move Therapy – upper body) cena za moduł 1500 zł (zaliczkę odejmujemy przy drugiej części)

Uwaga! obowiązuje zniżka dla studentów – 15%

Kurs odbędzie się w godz. 9:00 – 17:00

MANUAL and MOVE THERAPY - LOWER BODY
Jest to kurs przeznaczony dla:

fizjoterapeutów oraz studentów fizjoterapii

Opis warsztatu:

Diagnostyka- terapia manualna- trening

Czego się nauczysz?

Wszystkiego co niezbędne do rozpoczęcia skutecznej pracy jako samodzielny fizjoterapeuta! W kameralnym gronie przejdziemy przez cały proces diagnostyki od wywiadu przez testy kliniczne i funkcjonalne po ocenę lokomocji. Na tej podstawie będziesz potrafił dobrać i zastosować odpowiednią terapię zarówno na stole rehabilitacyjnym ale też
na sali treningowej lub w warunkach domowych pacjenta. Na tym szkoleniu zajmiemy się najczęstszymi dolegliwościami w obrębie dolnej części ciała, z jakimi spotkasz się w swojej pracy z pacjentem.

Agenda:

1. Anatomia i biomechanika odcinka lędźwiowego kręgosłupa, miednicy i kończyny dolnej.


2. Omówienie wybranych patologii narządu ruchu w obrębie kręgosłupa lędźwiowego, miednicy i kończyny dolnej. Podstawy fizjologii bólu i gojenia tkanek. Wady postawy i asymetrie w obrębie narządu ruchu, zasadność wprowadzania korekcji.

3. Ograniczenia i możliwości terapii manualnej oraz kinezyterapii i ich rola w procesie terapeutycznym. Założenia teoretyczne i skuteczność wybranych metod.

4. Diagnostyka funkcjonalna i manualna. Wybrane testy neurologiczne i ortopedyczne na potrzeby fizjoterapii. Współpraca z innymi specjalistami, podejście interdyscyplinarne.

5. Techniki manualne stawowe: mobilizacje i manipulacje stawów kręgosłupa i stawów obwodowych. Zasadność ich stosowania i mechanizm działania. Aktualna wiedza naukowa.

6. Techniki manualne oraz igłoterapia w terapii tkanek miękkich: rozluźnianie mięśniowo-powięziowe, punkty spustowe, masaż tkanek głębokich, rozluźnianie pozycyjne, taping, łączenie metod i wybór najbardziej adekwatnej dla pacjenta. Cele stosowania terapii i
skuteczność w oparciu o aktualną wiedzę naukową.

7. Zagadnienia teoretyczne wysiłku fizycznego, parametry sprawności fizycznej i zdolności motorycznych. Omówienie stref tętna i parametrów wydolnościowych.

8. Kinezyterapia: ocena podstawowych wzorców ruchowych, dobór odpowiednich ćwiczeń i strategii ruchowych w najczęstszych patologiach narządu ruchu w obrębie dolnej połowy ciała. Ćwiczenia siły, mocy, wytrzymałości, plyometria, kryteria powrotu do sportu/ aktywności zawodowej, powrót i nauka lokomocji po urazach.

9. Analiza techniki biegu, korekcje i zasadność ich stosowania. Mierzenie i monitorowanie efektów rehabilitacji.

10. Podstawy periodyzacji treningowej na potrzeby fizjoterapii. Dobór parametrów treningowych, układanie planów i protokołów rehabilitacji oraz łączenie pracy manualnej i ruchowej.

Wymagania dotyczące uczestników:
  • wygodny strój sportowy i buty na zmianę
Kursant otrzymuje:
  • minimum 24 godziny teorii i praktyki z naciskiem na to drugie
  • dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku
  • dostęp do nagrań wideo najważniejszych części szkolenia
  • materiały szkoleniowe (skrypty, igły, rękawiczki, tapy)
  • dożywotni rabat, do -10% na zakup wszystkich produktów od naszego partnera – sklepu Med Store
  • certyfikat ukończenia kusru