MIEJSCE:

ŁÓDŹ

TERMIN: 2021

CZAS TRWANIA: 8 H

CENA: 399 ZŁ 

LICZBA UCZESTNIKÓW: max 18 osób

Warsztat odbędzie się w niedzielę w godz. 10:00 – 18:00

Pamiętaj dołączyć do wydarzenia https://www.facebook.com/events/291823938599122/

OSOBA PROWADZĄCA:
dr n. med. Anita Sikora – Szubert

Jest to warsztat przeznaczony dla:

fizjoterapeutów, lekarzy, osteopatów oraz studentów wymienionych kierunków

Opis warsztatu:

W skład kompleksowej diagnostyki funkcjonalnej w fizjoterapii uroginekologicznej poza wywiadem i badaniem wewnętrznym bardzo ważną rolę pełni wsparcie techniczne w postaci: elektromiografii i ultrasonografii. Elementem terapii coraz częściej, po uwzględnieniu wskazań staje się:

 • elektrostymulacja
 • sonofeedback
 • feedback ciśnieniowy
 • oraz w ostatnich miesiącach zyskująca na popularności tecaroterapia. 

Podczas warsztatu poznasz praktyczne zastosowanie technologii takich jak elektromiografia, elektroterapia, tecaroterapia i ultrasonografia w terapii dysfunkcji dna miednicy. Warsztat będzie w znaczącej mierze opierał się na wykorzystaniu praktycznym sprzętów do elektroterapii i elektromiografii, ultrasonografu oraz aparatów do tecaroterapii. Sprzęty będą dostępne podczas całego warsztatu i wykorzystując pracę w grupach każdy będzie miał możliwość zapoznania się z pracą poszczególnych sprzętów i ich zastosowaniem. 

Program warsztatu:

Na warsztacie zaprezentowane zostaną podstawy wykorzystania elektromiografii w diagnostyce i programowaniu terapii w fizjoterapii uroginekologicznej. Omówione zostaną praktyczne zasady wykonywania elektroterapii dopochwowej i zewnętrznej w przypadku różnych rodzajów nietrzymania moczu, dysfunkcjach mięśni dna miednicy. Podczas warsztatu poznasz zastosowanie diagnostyki ultrasonograficznej i sonofeedbacku w pracy fizjoterapeuty uroginekologicznego. Praktycznie zostaną omówione i pokazane wskazania, przeciwwskazania i metodyka stosowania tecaroterapii w fizjoterapii uroginekologicznej np. przy pracach z blizną po cięciu cesarskim, bliznach okolicy krocza  czy pracy z rozejściem mięśnia prostego brzucha.

Podsumowując podczas warsztatu zostaną poruszone tematy takie jak:

 • Podstawy diagnostyki funkcjonalnej pod kontrolą USG w dysfunkcjach uroginekologicznych – teoria i praktyka.
 • Rola sonofeedbacku w fizjoterapii uroginekologicznej – aspekty praktyczne.
 • Elementy elektroterapii i elektromiografii w terapii dna miednicy – aspekty praktyczne.
 • Terapia TECAR w fizjoterapii uroginekologicznej – teoria i praktyka.

Wymagania dotyczące uczestników:

wygodny strój sportowy i buty na zmianę

Kursant otrzymuje:

 • wiedzę i umiejętności dotyczące wykorzystania elektroterapii, elektromiografii, tecaroterapii i ultrasonografii w pracy z pacjentką/ pacjentem z dysfunkcjami dna miednicy
 • możliwość pracy i zapoznania się z najnowocześniejszymi sprzętami do elektroterapii, tecaroterapii i ultrasonografii dostępnymi   na rynku udostępnianymi na potrzeby szkolenia przez firmę Meden – Inmed – partnera sprzętowego warsztatu
 • zaświadczenie udziału w warsztatach