osoba prowadząca:
dr n. med. Anita Sikora – Szubert

miejsce: Łódź

termin: 10.10.2021 

czas trwania: 4 h (5 h dydaktyczne)

cena: 299 zł

Warsztat odbędzie się w niedzielę w godz. 12:30 – 16:30

Wsparcie techniczne diagnostyki i terapii w fizjoterapii uroginekologicznej. Elektroterapia i tecaroterapia w leczeniu dysfunkcji dna miednicy - warsztat
Jest to warsztat przeznaczony dla:

fizjoterapeutów, osteopatów, lekarzy oraz studentów powyższych kierunków

Opis warsztatu:

W skład kompleksowej diagnostyki funkcjonalnej w fizjoterapii uroginekologicznej poza wywiadem i badaniem wewnętrznym bardzo ważną rolę pełni wsparcie techniczne w postaci: elektromiografii i ultrasonografii. Elementem terapii coraz częściej, po uwzględnieniu wskazań staje się elektrostymulacja, sonofeedback, feedback ciśnieniowy oraz w ostatnich miesiącach zyskująca na popularności tecaroterapia. Podczas warsztatu poznasz praktyczne zastosowanie technologii takich jak elektromiografia, elektroterapia, tecaroterapia i ultrasonografia w terapii dysfunkcji dna miednicy.

Warsztat będzie w znaczącej mierze opierał się na wykorzystaniu praktycznym sprzętów do elektroterapii i elektromiografii, ultrasonografu oraz aparatów do tecaroterapii. Sprzęty będą dostępne podczas całego warsztatu i wykorzystując pracę w grupach każdy będzie miał możliwość zapoznania się z pracą poszczególnych sprzętów i ich zastosowaniem.

Program warsztatu:

Na warsztacie zaprezentowane zostaną podstawy wykorzystania elektromiografii w diagnostyce i programowaniu terapii w fizjoterapii uroginekologicznej. Omówione zostaną praktyczne zasady wykonywania elektroterapii dopochwowej i zewnętrznej w przypadku różnych rodzajów nietrzymania moczu, dysfunkcjach mięśni dna miednicy. Podczas warsztatu poznasz zastosowanie diagnostyki ultrasonograficznej i sonofeedbacku w pracy fizjoterapeuty uroginekologicznego. Praktycznie zostaną omówione i pokazane wskazania, przeciwwskazania i metodyka stosowania tecaroterapii w fizjoterapii uroginekologicznej np. przy pracach z blizną po cięciu cesarskim, bliznach okolicy krocza czy pracy z rozejściem mięśnia prostego brzucha.

Podsumowując podczas warsztatu zostaną poruszone tematy takie jak:

  • Podstawy diagnostyki funkcjonalnej pod kontrolą USG w dysfunkcjach uroginekologicznych – teoria i praktyka.
  • Rola sonofeedbacku w fizjoterapii uroginekologicznej – aspekty praktyczne.
  • Elementy elektroterapii i elektromiografii w terapii dna miednicy – aspekty praktyczne.
  • Terapia TECAR w fizjoterapii uroginekologicznej – teoria i praktyka.
  •  
Wymagania dotyczące uczestników:

wygodny strój sportowy i buty na zmianę

Kursant otrzymuje:
  • podstawową wiedzę i umiejętności dotyczące wykorzystania elektroterapii, elektromiografii, tecaroterapii i ultrasonografii w pracy z pacjentką/ pacjentem z dysfunkcjami dna miednicy;
  • możliwość pracy i zapoznania się z najnowocześniejszymi sprzętami do elektroterapii, tecaroterapii i ultrasonografii dostępnymi na rynku udostępnianymi na potrzeby szkolenia przez firmę Meden – Inmed – partnera sprzętowego warsztatu.
  • dożywotni rabat, do -15% na zakup wszystkich produktów od naszego partnera – sklepu Med Store
  • zaświadczenie udziału w warsztatach.