osoba prowadząca:
dr n. med. Anita Sikora – Szubert

miejsce: Łódź

termin: 20.11.2021

czas trwania: 3 h (4 h dydaktyczne)

cena: 249 zł

Warsztat odbędzie się w sobotę w godz 9:00 – 12:00

ROZEJŚCIE MIĘŚNIA PROSTEGO BRZUCHA W CIĄŻY I PO PORODZIE - WARSZTAT
Jest to warsztat przeznaczony dla:

fizjoterapeutów, lekarzy, osteopatów oraz studentów wymienionych kierunków, trenerów personalnych.

Opis warsztatu:

Rozejście mięśnia prostego brzucha jest najczęściej konsekwencją nadmiernego rozciągnięcia powłok brzusznych w obrębie kresy białej podczas ciąży i/lub porodu. Ważne jest aby fizjoterapeuta potrafił zbadać i zaplanować dla takiej pacjentki fizjoterapię oraz trening uwzględniając zmiany zachodzące w organizmie kobiety podczas ciąży i połogu. Warsztat będzie miał na celu dać Ci praktyczną umiejętność diagnostyki rozejścia mięśnia prostego brzucha i poznania podstaw terapii przy tej dysfunkcji zarówno w ciąży jak i po porodzie.

Program warsztatu:

Na warsztacie poznasz podstawowe przyczyny rozejścia mięśnia prostego brzucha. Szczegółowo zostanie omówiona rola diagnostyki funkcjonalnej w tej dysfunkcji. Po warsztacie będziesz w stanie przeprowadzić kompleksowy wywiad, zbadać i ocenić wielkość rozejścia mięśnia prostego brzucha, poznasz rolę badania per vaginam, per rectum oraz ultrasonografii i sonofeedbacku w diagnostyce na potrzeby fizjoterapii przy rozejściu mięśnia prostego brzucha. Poznasz praktyczne techniki kinesiotapingu, szczotkowania suchego, technik manualnych przy pracy z rozejściem mięśnia prostego brzucha.

Podczas warsztatu zostaną poruszone tematy takie jak:

  • Rozejście mięśnia prostego brzucha w ciąży – przyczyny, diagnostyka funkcjonalna, podstawy postępowania fizjoterapeutycznego.
  • Rozejście mięśnia prostego brzucha po porodzie – przyczyny, diagnostyka funkcjonalna, podstawy postępowania fizjoterapeutycznego.
  • Podstawowe techniki fizjoterapeutyczne w postępowaniu z rozejściem mięśnia prostego brzucha (kinesiotaping, techniki manualne, trening).
  •  
Wymagania dotyczące uczestników:

wygodny strój sportowy i buty na zmianę

Kursant otrzymuje:
  • podstawową wiedzę i umiejętności dotyczące technik diagnostycznych i terapeutycznych w pracy z pacjentką/ pacjentem z rozejściem mięśnia prostego brzucha.
  • dożywotni rabat, do -15% na zakup wszystkich produktów od naszego partnera – sklepu Med Store
  • zaświadczenie udziału w warsztacie