ROZEJŚCIE MIĘŚNIA PROSTEGO BRZUCHA
W CIĄŻY I PO PORODZIE

MIEJSCE:

Łódź

TERMIN: 2021          

CZAS TRWANIA: 4 H

CENA: 199 ZŁ 

LICZBA UCZESTNIKÓW: max 28 osób

Zajęcia odbędą się w sobotę w godz:

10:00 – 14:00 grupa I

14:30 – 18:30 grupa II

Pamiętaj dołączyć do wydarzenia https://www.facebook.com/events/291823938599122/

 
 
 

OSOBA PROWADZĄCA:
dr n. med. Anita Sikora – Szubert

Jest to warsztat przeznaczony dla:

fizjoterapeutów, lekarzy, osteopatów, trenerów personalnych oraz studentów wymienionych kierunków

Opis warsztatu:

Rozejście mięśnia prostego brzucha jest najczęściej konsekwencją nadmiernego rozciągnięcia powłok brzusznych w obrębie kresy białej podczas ciąży i/lub porodu. Ważne jest aby fizjoterapeuta potrafił zbadać i zaplanować dla takiej pacjentki fizjoterapię oraz trening uwzględniając zmiany zachodzące w organizmie kobiety podczas ciąży i połogu.  Warsztat będzie miał na celu dać Ci praktyczną umiejętność diagnostyki rozejścia mięśnia prostego brzucha i zaplanowania terapii przy tej dysfunkcji zarówno w ciąży jak i po porodzie.

 

 

Program warsztatu:

Na warsztacie poznasz podstawowe przyczyny rozejścia mięśnia prostego brzucha. Szczegółowo zostanie omówiona rola diagnostyki funkcjonalnej w tej dysfunkcji. Po warsztacie będziesz w stanie przeprowadzić kompleksowy wywiad, zbadać i ocenić wielkość rozejścia mięśnia prostego brzucha, poznasz rolę badania per vaginam, per rectum oraz ultrasonografii i sonofeedbacku w diagnostyce na potrzeby fizjoterapii przy rozejściu mięśnia prostego brzucha. Poznasz praktyczne techniki kinesiotapingu, szczotkowania suchego, technik manualnych przy pracy z rozejściem mięśnia prostego brzucha.

Podczas warsztatu zostaną poruszone tematy takie jak:

  • Rozejście mięśnia prostego brzucha w ciąży – przyczyny, diagnostyka funkcjonalna, podstawy postępowania fizjoterapeutycznego.
  • Rozejście mięśnia prostego brzucha po porodzie – przyczyny, diagnostyka funkcjonalna, podstawy postępowania fizjoterapeutycznego.
  • Podstawowe techniki fizjoterapeutyczne w postępowaniu z rozejściem mięśnia prostego brzucha (Kinesiotaping, techniki manualne, trening).

 

Wymagania dotyczące uczestników:

wygodny strój sportowy i buty na zmianę

Kursant otrzymuje:

  • prawo do uczestnictwa w zajęciach praktycznych i teoretycznych
  • wiedzę i umiejętności dotyczące technik diagnostycznych i terapeutycznych w pracy z pacjentką/ pacjentem z rozejściem mięśnia prostego brzucha
  • certyfikat ukończenia kursu