MIEJSCE: #zostańwdomu

TERMIN: 11.12.2020

CZAS TRWANIA: 2 H

CENA: 99 ZŁ 

Webinar odbędzie się w piątek w godz. 19:00 – 21:00

OSOBA PROWADZĄCA:
dr n. med. Anita Sikora – Szubert

Jest to webinar przeznaczony dla:

fizjoterapeutów, masażystów, osteopatów, lekarzy oraz studentów powyższych kierunków

Program webinaru:

Praca fizjoterapeuty, jak każdy zawód medyczny związany jest z pomaganiem drugiemu człowiekowi, szczególnie w przypadku istniejących ciężkich dysfunkcji somatycznych wymaga dużego pokładu umiejętności interpersonalnych. Jako fizjoterapeuci jesteśmy również często narażeni na przewlekły stres związany z przeciążeniem pracą, kontaktem z „trudnym” pacjentem – roszczeniowym, agresywnym, nieangażującym się w przebieg terapii. Jeśli pracujemy np. w dziedzinie uroginekologii, urologii, onkologii czy medycynie paliatywnej stan fizyczny i psychiczny naszych pacjentów niejednokrotnie wymaga od nas nie tylko dobrego przygotowania merytorycznego, ale również dbania o swoje granice w kontakcie z drugim człowiekiem, umiejętności odreagowywania trudnych sytuacji spotykanych w relacji z pacjentem, ale i profesjonalizmu chociażby w przeprowadzaniu wywiadu czy badania fizykalnego.
Webinar ma na celu przybliżenie teoretycznych, ale przede wszystkim paktycznych psychologicznych aspektów pracy z pacjentami w fizjoterapii, ze szczególnym uwzględnieniem specyfiki pracy fizjoterapeuty uroginekologicznego.
Webinar będzie poświęcony treningowi umiejętności radzenia sobie w bezpośrednim kontakcie z pacjentem. Poruszymy najczęstsze problemy
w pracy fizjoterapeuty i skupimy się na właściwych strategiach ich rozwiązywania tak, aby sprawić by pacjent do nas wracał, jako do zaufanego terapeuty i jednocześnie umieć zachować w tym profesjonalizm i ochronić siebie.

Podczas webinaru zostaną poruszone tematy takie jak:
• Rola znajomości psychologii i seksuologii w pracy fizjoterapeuty uroginekologicznego.

• Rola budowania relacji pacjent – fizjoterapeuta dla przebiegu fizjoterapii.

• Najczęstsze problemy natury psychologicznej i seksuologicznej u pacjenta z którymi może się spotkać fizjoterapeuta uroginekologiczny.

• Jak sobie radzić z pacjentem z „trudnymi dolegliwościami” lub z „trudnymi” zachowaniami ? – aspekty praktyczne, przypadki z praktyki gabinetowej.

Kursant otrzymuje:

• wiedzę dotyczącą technik psychologicznych ważnych w pracy fizjoterapeuty z pacjentką/ pacjentem z problemami uroginekologicznymi;

• zaświadczenie udziału w webinarze