osoba prowadząca:
Piotr Łysoniewski

miejsce: on-line

termin: 29–30.01.2022

czas trwania: 18 h (24 h dydaktyczne)

cena: 
PIERWSZA PULA BILETÓW DO 31.10.2021  – 800 ZŁ

DRUGA PULA BILETÓW PO 1.11.2021  – 950 ZŁ

harmonogram:
Uwaga!
Zajęcia odbędą się w formie on – line
Sobota: 9:00 – 18:00
Niedziela: 9:00 – 18:00

INTEGRACYJNA TERAPIA STRESU PRZEWLEKŁEGO – MODUŁ ŻÓŁTY
Jest to kurs przeznaczony dla:

fizjoterapeutów, masażystów, osteopatów, lekarzy oraz innych pracowników służby zdrowia a także trenerów personalnych/fitness, psychologów, dietetyków, logopedów oraz osób pracujących z drugim człowiekiem w kontekście zdrowia fizycznego i psychicznego

Opis kursu:

Integracyjna Terapia Stresu Przewlekłego

Kurs Integracyjna Terapia Stresu został przygotowany z myślą o pracownikach sektora medycznego jako propozycja pracy z pacjentem doświadczającym przewlekłego stresu w obszarze cielesnym, psychicznym i duchowym. Nie można bowiem tych obszarów traktować rozdzielnie, gdyż nawzajem na siebie wpływają, przenikają się i stanowią o naszym bycie. Podczas jednego kursu zdobędziesz wiedzę
i umiejętności z zakresu:

 • moduł czerwony – psychologicznych aspektów radzenia sobie ze stresem,
 • moduł niebieski – pracy manualnej z ciałem redukującej zmiany w obrębie tkanek, które powstały w wyniku przewlekłego stresu,
 • moduł żółty – (w formie szkolenie on – line) nawyków żywieniowych, regulacji rytmu okołodobowego, równowagi
  neurohormonalnej – wsparcia dietą, suplementacją, ziołami w leczeniu stresu przewlekłego, narzędzi pomocnych w diagnozie i autodiagnozie 
 • moduł zielony – umiejętności wspomagania organizmu w wielowymiarowy sposób z uwzględnieniem metod medycyny wschodniej.
  Wykorzystanie technik treningu autogennego, automasażu meridianowego, technik  arteterapii i autoterapii.

Istotne informacje:

– tytuł i certyfikat Terapeuty Stresu Przewlekłego otrzymają osoby które ukończyły wszystkie cztery moduły i zaliczyły
egzamin przeprowadzony w formie on – line

– nazwiska osób z tytułem Terapeuty Stresu Przewlekłego dodane zostaną do bazy terapeutów polecanych

– udział w jednym module nie narzuca na uczestnika obowiązku wzięcia udziału w pozostałych częściach szkolenia. Udział w każdym module potwierdzony będzie zaświadczeniem.

– dla uczestników wszystkich modułów dostęp do webinaru Farmakologia w leczeniu stresu przewlekłego – przegląd preparatów bez recepty – Gratis!

Moduł żółty

Żywienie jako nieodzowny element pracy ze stresem Pragnę zaprosić Cię do współpracy, gdzie w trakcie 2 dni poruszymy wiele istotnych elementów związanych ze zdrowiem w kontekście własnym jak i pracy z drugą osobą. Brzmi bardzo ogólnie, więc doprecyzuję, że skupimy się przede wszystkim na tematyce stresu. Temat stresu jest równie szeroki, ale uważam ten fakt za ogromną zaletę, ponieważ mamy wiele skutecznych narzędzi do pracy na powyższym polu. Zwróć również proszę uwagę, że obecny styl życia na każdym kroku wystawia nas i osoby z którymi na co dzień pracujemy na ciągłe próby i wyzwania. I zgadza się – stres był, jest i będzie w naszym życiu. Jednak ilu z nas kończy czy wręcz poddaje się na etapie „Ok – każdy się stresuje, nie unikniemy tego” i dalej „I tak nie mam na to wpływu, czasu, chęci…”. Nic bardziej mylnego! Wspólnie zgłębimy tematykę stresu. Zaprezentuję Ci praktyczne elementy pracy ze stresem. O czym dokładniej będziemy mówić?

Program kursu:

Żywienie – nasza relacja z pożywieniem i przekonania co do jedzenia. Jak racjonalnie podchodzić do żywienia w dobie dużej ilości informacji z zakresu dietetyki i dostępu do przeróżnej jakości produktów.

Wpływ stresu i emocji na nasze wybory żywieniowe – sposoby pracy z ww.

 • Jak prawidłowo czytać sygnały ze strony ciała i jak łączą się one z tym po co sięgamy do jedzenia.
 • Czy są produkty, które mogą nas wesprzeć w gorszym samopoczuciu?
 • Podejście ze strony dietetyki funkcjonalnej – czyli co nam mówią najnowsze osiągnięcia, a z czym jeszcze rzadko spotykamy się w praktyce.
 • Mity  żywieniowe. Praktyczne wskazówki z dziedziny żywienia.
 • Medycyna chińska i jej spojrzenie na układ pokarmowy i obieg czynnościowy Nerek – co możemy wynieść z tak odległej, tradycyjnej medycyny? Czym jest medycyna chińska? Jak podchodzi do dbania o zdrowie? Czy jest możliwe wdrażanie jej zaleceń – również dietetycznych? Co kryje się pod pojęciem Nerek?
 • Regulacja rytmu okołodobowego – Czym jest? Dlaczego jest dla nas kluczowym elementem zdrowia? Jak o niego zadbać i jak radzić sobie w momencie jego rozregulowania? Jaki ma związek ze stresem?
 • Równowaga neurohormonalna – wsparcie dietą, suplementacją, ziołami. Jak konkretnie wesprzeć naszą oś HPA i jak przekłada się to na pracę ze stresem?
 • Narzędzia pomocne w diagnozie i autodiagnozie – praca na przykładzie uczestników szkolenia. Omówienie Waszych przypadków – przedstawienie konkretnych narzędzi do pracy. Dlaczego warto pracować w team’ie i podejmować współpracę z innymi specjalistami?
 • Gotowanie – przygotowanie wspólnego posiłku na podstawie nowo zdobytej wiedzy. Osoby chętne będą mogły równolegle gotować z prowadzącym!

Kilka słów od prowadzącego.

Co chciałbym, abyś jeszcze wiedział?

Będzie bardzo intensywnie!  Maksymalnie dużo treści i aby jak najlepiej przetrawić i przyswoić wiedzę skupimy się na zajęciach praktycznych. Oczywiście będzie również teoria, bo ją zwyczajnie kocham i uważam, że jest ważna dla dokładnego zrozumienia dlaczego w pracy z samym sobą lub drugą osobą robię właśnie dokładnie „to”. Chcę, abyś po tych wspólnych 2 dniach pracy w grupie posiadał solidną bazę do której w dowolnym momencie będziesz mógł dokładać kolejne elementy. Zależy mi przede wszystkim na tym, abyś już 1 dnia po szkoleniu zaczął sukcesywnie wdrażać zdobyte umiejętności – zarówno u siebie jak i w pracy.

Dla kogo jest przeznaczony udział w spotkaniu?

Z pewnością dla osób, które nie szukają gotowych rozwiązań, ale pełnych strategii postępowania w danych sytuacjach. Jeżeli jesteś otwarty, wręcz żądny wiedzy i praktycznych umiejętności – NIE ZWLEKAJ! Wskakuj na listę uczestników!

Wymagania dotyczące uczestników:
 • wygodny strój sportowy i buty na zmianę
Kursant otrzymuje:
 • profesjonalny skrypt PDF

 • uczestnictwo w zamkniętej grupie kursantów on-line i dostęp do konsultacji

 • dożywotni rabat, do -15% na zakup wszystkich produktów dostępnych u naszego partnera- w sklepie Med Store