dr n. med. Anita Sikora – Szubert

Doktor nauk medycznych; dyplom magistra fizjoterapii zdobyła na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Absolwentka Wydziału Nauk
o Wychowaniu Uniwersytetu Łódzkiego na kierunku psychologia – specjalność psychologia zdrowia i kliniczna. 

W dziedzinie fizjoterapii – dyplomowana fizjoterapeutka uroginekologiczna (PTUG 2), absolwentka wielu szkoleń z zakresu fizjoterapii w ginekologii i położnictwie, fizjoterapii urologicznej, proktologicznej, diagnostyki ultrasonograficznej w fizjoterapii, jak również innych metod stosowanych w diagnostyce funkcjonalnej
i leczeniu fizjoterapeutycznym (m.in. terapia wisceralna, masaż tkanek głębokich, terapia stawów skroniowo – żuchwowych itp.). 

Poza zainteresowaniami z zakresu fizjoterapii uroginekologicznej specjalizuje się także w fizjoterapii w onkologii i medycynie paliatywnej. Jest również psychoonkologiem na co dzień pracującym w zespole domowej opieki paliatywno – hospicyjnej.

Wykładowca akademicki i pracownik naukowy Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, prowadząca zajęcia ze studentami kierunku fizjoterapia z zakresu fizjoterapii w ginekologii i położnictwie.

Poza własną praktyką, współpracuje z placówkami zajmującymi
się w sposób kompleksowy pacjentkami i pacjentami z dysfunkcjami dna miednicy. Prowadzi liczne warsztaty dla kobiet w ciąży, po porodzie i z problemami uroginekologicznymi. 

Aktywna uczestniczka krajowych i międzynarodowych konferencji naukowych z zakresu fizjoterapii, psychologii i psychoonkologii. Autorka publikacji naukowych z dziedziny fizjoterapii i psychologii
w krajowych i międzynarodowych czasopismach recenzowanych.

W HealthConcept prowadzi warsztaty: Ultrasonografia w fizjoterapii uroginekologicznej oraz Obniżenie narządów miednicy mniejszej. Pessaroterapia. 

Anna Dalszewska

Pracuję w zawodzie od 2013 roku, a swoją ścieżkę kariery rozwijałam poza granicami kraju w Norwegii i w Niemczech. To właśnie możliwość pracy za granicą ukierunkowała mnie zawodowo i obecnie od 5 lat zajmuję się terapią kobiet.

Początkowo miałam pod swoją opieką głównie pacjentki onkologiczne, po operacjach ginekologicznych, z dużymi obrzękami, bliznami i
problemami wisceralnymi. Wtedy zrozumiałam, że z pacjentami trzeba pracować holistycznie i stawiać na pierwszym miejscu pacjenta a nie objaw. Zdecydowałam się rozpocząć dalsze kształcenie w kierunku osteopatii w Osteopatie Schule Deutschland w Hamburgu. Obecnie jestem na ostatnim roku, a w grudniu 2022 roku podchodzę do egzaminu końcowego.

Od stycznia 2020 roku prowadzę Osteopomaga Anna Dalszewska – moją własną firmę. Czas pandemii był dla mnie dużym wyzwaniem ale dzięki niemu odkryłam swój potencjał jako mówca – w maju 2020 poprowadziłam mój pierwszy webinar on-line o „Osteopatii w uroginekologii”, który oglądało prawie 900 osób.

Działam również w świecie social mediów. Zarówno na Facebooku jak i na Instagramie edukuję pacjentki, opisując im schorzenia z jakimi mogą się spotkać. Proponuję im metody autoterapii oraz ćwiczenia, jakie mogą stosować same w domu, aby zapobiec wielu kobiecym dolegliwościom.

Doświadczenie:
Studia:

 • Studia magisterskie: Wyższa Szkoła Fizjoterapii we Wrocławiu, ukończone w 2012 roku.
 • Studentka Osteopatii na Osteopatie Schule Deutschland, planowane ukończenie grudzień 2022 roku.

Odbyte kursy, szkolenia:

 • Diagnostyka Uroginekologiczna za pomocą Pelvic Floor – Sonografii. Renort Słuchając Ciała, dr n. med. Jacek Kociszewski. Warszawa 03.2021.
 • Aspekt położniczy i osteopatyczny. Renort Słuchając Ciała Ewelina Tyszko – Bury, Izabela Dembińska. Warszawa 11.2020.
 • Fizjoterapia w nietrzymaniu moczu i stolca oraz w obniżeniu narządów miednicy mniejszej. RehaPlus. Kraków 02.2020.
 • Integracyjna Terapia Blizn. Integracyjna – Terapie, szkolenia, treningi – Katarzyna Młotek. Warszawa 11.2019.
 • Techniki osteopatyczne w ginekologii i położnictwie. Systema Marcin Szkolnicki. Wrocław 07.2019.
 • Postępowanie w zespołach bolesnego miesiączkowania. Systema Marcin Szkolnicki. Wrocław 07.2019.
 • Metoda Ackermanna. Osteopatia strukturalna i chiropraktyka. The Ackermann College of Chiropractic. Sztokholm, Szwecja 09.2016.
 • Kompleksowa terapia przeciwzastoinowa. Drenaż limfatyczny. Polskie Towarzystwo Limfologiczne. Chorzów 11.2015.

Odbyte warsztaty:

 • Ultrasonografia w fizjoterapii uroginekologicznej.
  HealthConcept dr n. med. Anita Sikora – Szubert, Łódź 17.04.2021
 • Rozejście mięśnia prostego brzucha.
  HealthConcept dr n. med. Anita Sikora – Szubert, Łódź 17.04.2021
 • Postępowanie w zespołach bolesnego miesiączkowania.
  Systema Marcin Szkolnicki. Wrocław, 07.2019.

Dodatkowe doświadczenie:

 • Prowadzenie warsztatu na kongresie Polskiego Towarzystwa Uroginekologicznego o tematyce: „Ułożenie miednicowe – techniki osteopatyczne wspierające obrót dziecka do porodu”. Wrocław 2022
 • Wykład on-line dla Studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie o tematyce: „Miednica -5 kluczowych wskazówek terapeutycznych”. IV Sesja Fizjoterapii w ramach 29. edycji International Medical Students’ Conference Cracow 2021.
 • Tłumaczenie książki Nathalie Camirand „Terapia osteopatyczna w zaburzeniach nerwowych i hormonalnych” z języka niemieckiego. Wydawnictwo Edra Urban & Partner, rok 2021.

W HealthConcept prowadzi warsztaty: Ułożenie miednicowe płodu – techniki wspomagające obrót dziecka do porodu oraz Endometrioza i bolesne miesiączki – techniki pracy z pacjentką. 

Katarzyna Młotek

Od ponad 18 lat pracuje jako fizjoterapeutka. Przez 13 lat praktykowała swój zawód w Niemczech. Od 2019 we własnej praktyce zawodowej i firmie szkolącej fizjoterapeutów.
Od około 4 lat intensywniej zajmuje się bliznami. Zaczęło się przy okazji obszernego kształcenia w zakresie terapii pacjentów z bólem przewlekłym, a doszło do stworzenia konceptu terapii blizn na wielu różnych poziomach.
Jej fascynacja nie jest skierowana na same blizny, ale przede wszystkim na niewyobrażalne możliwości organizmu w podejmowaniu regulacji w reakcji na terapeutyczne bodźce.
Z tego też powodu ITB nie jest konceptem zamkniętym. Poszukuje i odnajduje coraz to więcej możliwości co do terapii blizn. Pozostałymi obszarami pracy zawodowej jest neurologia, głównie praca metodą IBITA Bobath dla dorosłych, Medyczny Trening Terapeutyczny oraz integracyjna terapia w stresie przewlekłym.

Wykształcenie

2010  Akademia Medyczna we Wrocławiu,
           Wydział Fizjoterapii – fizjoterapeuta licencjonowany
2002 Medyczne Studium Zawodowe w Zabrzu – 
           technik fizjoterapii
2001 AWF Katowice – instruktor fitness

 • Pinoterapia
 • Schmerztherapie nach Hockenholz – Terapia pacjentów z bólem przewlekłym
 • Bobath IBITA dla dorosłych BASIC
 • Bobath IBITA dla dorosłych rozwijający
 • Medyczny Trening Terapeutyczny
 • Osteopatia wisceralna
 • Funkcjonalna stabilizacja kręgosłupa
 • Kinesiotaping limfatyczny
 • Wprowadzenie do medycyny paliatywnej
 • „Od Annasza do Kajfasza” REHABILITACJA W PRAKTYCE 4/2007
 • „Medyczny trening terapeutyczny jako forma aktywnej rehabilitacji” REHABILITACJA W PRAKTYCE 1/2010
 • „Najczęstsze dolegliwości po zabiegu mastektomii: rozpoznawanie,
  zapobieganie i podstawy usprawniania rehabilitacyjnego” – Biszczak Renata,
  Malik Anna, Młotek Katarzyna, Zimnicka-Shaul Hanna  7 – 9.05.2010 III
  Międzynarodowa Interdyscyplinarna Konferencja Naukowo-Szkoleniowa „Majówka Młodej Fizjoterapii” Akademii Medycznej im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
 • „Medyczny trening terapeutyczny jako aktywna forma rehabilitacji ruchowej
  w zespołach bólowych kręgosłupa” –  Młotek Katarzyna, Adamiec Lucyna
  7 – 9.05.2010 III Międzynarodowa Interdyscyplinarna Konferencja
  Naukowo-Szkoleniowa „Majówka Młodej Fizjoterapii” Akademii Medycznej im Piastów Śląskich we Wrocławiu
 • „Terapia blizny jako istotne ogniwo łączące elementy prerehabilitacji
  i rehabilitacji w przypadku zaplanowanych zabiegów operacyjnych po urazach sportowych.” – warsztaty na II Międzynarodowym Sympozjum PTMŚiW – 14 grudnia 2019 r.

Prywatnie

Jej zainteresowania  krążą wokoło fotografii, medycyny tradycyjnej  (Tradycyjna Medycyna Chińska, Ajurweda), sportów walki (karate, taekwondo).
Zamiast kolekcjonować buty zbiera książki. Jest żoną fizjoterapeuty i mamą trzech córek.

W HealthConcept prowadz kurs: Integracyjna terapia blizn.

Dorota Rajchert​

Terapeutka zajęciowa, dyplomowana masażystka, nauczycielka autoterapii. Historyk sztuki, wykładowca. Instruktor kreatywnej rehabilitacji i relaksacji poprzez arteterapię (techniki malarskie, ceramika) i systemy ruchu. W pracy z pacjentem integruje medycynę akademicką z koncepcjami medycyny chińskiej. Korzysta z leczniczego działania praktyki Tai – Chi, czym zajmuje się od 2008 roku i uczy się pod kierunkiem Roberta Mrózka. Uczestniczyła w projektach badawczych dotyczących działania tych technik na układ sercowo – naczyniowy w grupie pacjentów kardiologicznych. Praktykuje Qigong w linii nauczania Mistrza Zhang Feng Juna. Uczestniczka szkoleń i kursów dotyczących akupunktury klasycznej (Leonid Gelman, Cody Dodo), Nowej Akupunktury Czaszki Yamamoto (Moshe Becker), Diagnostyki Pulsu (Bartosz Chmielnicki), Terapii Craniosacralnej w koncepcji Uplegera (w trakcie certyfikacji). Interesuje się praktycznym zastosowaniem pracy z nerwem błędnym, osteopatycznym podejściem do zaburzeń psychosomatycznych (Jakub Stępnik). Zajmuje się terapią i edukacją pacjentów w zakresie autoterapii i trybu życia. Asystuje w szkoleniach z zakresu Integracyjnej Terapii Blizn autorstwa Katarzyny Młotek. Pasjonuje się wielowymiarowym podejściem do terapii blizn zwłaszcza pod względem pracy na poziomie psychosomatycznym i na poziomie zjawisk elektrycznych.

Jest autorką jednego z czterech modułów szkolenia Integracyjnej Terapii Przewlekłego Stresu, podczas którego prezentuje podejście praktyczne, sięgające do chińskich koncepcji autoregulacji (automasaż i ruch). Prowadzi w Łańcucie gabinet Kreatywne Usprawnianie: www.dorotarajchert.pl

W HealthConcept asystuje podczas kursu: Integracyjna terapia blizn.

Monika Piegdoń 

Ukończyła studia fizjoterapeutyczne w Lublinie w Wyższej Szkole Społeczno – przyrodniczej im. Wincentego Pola uzyskując dyplom mgr fizjoterapii w czerwcu 2012 roku.
Miłośniczka gór, zrównoważonego stylu życia i podejścia metabolicznego w leczeniu schorzeń. 

Drogę zawodową rozpoczęła od uzyskania dyplomu koncepcji neurologicznej IPNFA (II stopnia), a następnie ukończyła szereg dodatkowych technik fizjoterapeutycznych które nakierowane były na pracę z pacjentem urazowym, pooperacyjnym, w przebiegu dysfunkcji neurologicznych, ortopedycznych jak i bólu tkankowego różnego pochodzenia.  Jak sama potwierdza, Igłoterapia stała się jej wyjątkowym narzędziem pracy, a uzyskane efekty podsycały ciekawość w kolejnych zastosowaniach.  

W  2017 roku powstała własna marka Verde fizjo i gabinet indywidualnej pracy z pacjentem, w którym w holistyczny sposób łączy zdobyte umiejętności. Są to techniki fizjoterapii klasycznej, fizjoterapii inwazyjnej, fizykoterapii, terapii manualnej tkanek miękkich, terapie trzewne, techniki narzędziowe, Kinesio i Dynamic Tape, Suche Igłowanie głębokie, Suche igłowanie powierzchowne i Elektroigła (Electro Dry Needling).

W roku 2022 poprowadziła pierwsze warsztaty z autorskiego sposobu leczenia blizn i bliznowców metodą suchego igłowania (Scar Dry Needling). Celem jaki jej przyświeca w organizacji warsztatów, jest dążenie do subtelności i perfekcji opracowania blizny trudnej,  przy użyciu jak najmniejszej liczby igieł podczas zabiegu. W pracy zawodowej kieruje się na równi zasadą bezpieczeństwa pacjenta i własnego, a także unikania pogłębiania traum związanych z blizną. Warsztaty stały się sposobem na poznawanie potrzeb środowiska fizjoterapeutycznego, co motywuje ją do dalszego rozwoju, tak aby sprostać wyzwaniom jakie niesie praca z pacjentem. 

W HealthConcept prowadzi warsztat: Fizjoterapia blizn i bliznowców metodą suchego igłowania 

Piotr Baćmaga

Absolwent Wyższej Szkoły Rehabilitacji w Warszawie. Uzależniony od ciągłego poszerzania swojej wiedzy z zakresu biomechaniki, anatomii i fizjologii człowieka, stale stawiam na wszechstronny rozwój. Aktywność fizyczna i sporty siłowe to moje pasje, w których zdobyte doświadczenie przekładam na edukację i pracę z pacjentami. Jestem prelegentem i założycielem koła naukowego “Patomechanika narządu ruchu” w Wyższej Szkole Rehabilitacji w Warszawie.

W swojej praktyce współpracowałem z zawodnikami brazylijskiego jiujitsu, trójboistami oraz kulturystami. Jako terapeuta specjalizuję się w skutecznym diagnozowaniu źródła dysfunkcji i leczeniu dolegliwości bólowych dając natychmiastowy efekt, wykorzystując różne metody takie jak terapia manualna tkanek miękkich, terapia nerwowo-mięśniowa czy pinopresura.

W HealthConcept prowadzi szkolenie: Masaż tkanek głębokich w ujęciu klinicznym. 

Krzysztof Kwieciński

Mgr fizjoterapii, absolwent warszawskiego AWF-u, ale moja pasja do fizjoterapii zaczęła się od tańca. Zacząłem uczęszczać na treningi breakdance i robiłem to przez 8 lat, byłem pod wrażeniem tego, do czego jest zdolne ludzkie ciało i jak reaguje na różne bodźce. Regularnie uczęszczam na kursy, które poszerzają moją wiedzę i umiejętności. Fizjoterapia stała się moim życiem i nie wyobrażam sobie, żebym mógł robić coś innego. Cały czas czuje chęć rozwijania się. Zawsze działam na 100% i mam nadzieję, że to będzie nowa i owocna podróż, w której będziecie uczestniczyć razem ze mną. W gabinecie pracuję technikami PDTR, powięziowymi, nerwowo-mięśniowymi, masażem tkanek głębokich. Zajmuję się pacjentami z dolegliwościami bólowymi oraz pracą z młodzieżą korygując m.in. wady postawy.

Od 2019 roku mam przyjemność asystować przy szkoleniach masażu tkanek głębokich i terapii nerwowo-mięśniowej. Okazuje się, że przekazywanie wiedzy, może być równie przyjemne co indywidualna praca z pacjentami.

W HealthConcept prowadzi szkolenie: Masaż tkanek głębokich w ujęciu klinicznym. 

Leszek Wiśniewski

Ukończyłem studia na Uniwersytecie Rzeszowskim, jestem również absolwentem Akademii Osteopatii w Krakowie. Doświadczenie zdobywałem m. in pracując w szpitalu na oddziale reumatologii i rehabilitacji.

Od 2011 prowadzę własną praktykę w Krakowie. Od 2009 roku jestem instruktorem oraz nauczycielem masażu na kierunku technik masażysta.

Ukończyłem szkolenia z zakresu:
Terapii manualnej Mulligana,
Terapii Holistycznej Andrzeja Rakowskiego,
Terapii Czaszkowo-Krzyżowej w podejściu biodynamicznym,
Manipulacji Nerwowo-Mięśniowych.

Codzienna praca w gabinecie pozwala mi w praktyczny sposób wykorzystać ciągle zdobywaną wiedzę i rozwijać już zdobyte umiejętności.

W HealthConcept prowadzi szkolenie: Terapia punktów spustowych oraz warsztat Drenowanie zatok z wykorzystaniem technik terapii czaszkowo – krzyżowej.

mgr spec. Borys Witkiewicz

Wykształcenie:
Absolwent Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od 2016 specjalista w dziedzinie fizjoterapii.

Doświadczenie zawodowe:
Od początku związany z ośrodkami ortopedycznymi w Małopolsce takimi jak Szpital Uniwersytecki w Zakopanem, Szpital im. L. Rydygiera w Krakowie gdzie był kierownikiem oddziału dziennego dla osób po endoprotezoplastykach. Obecnie pracuje w Małopolskim Szpitalu Ortopedyczno – Rehabilitacyjnym oraz prowadzi praktykę prywatną. Uczestniczył w konferencjach fizjoterapeutycznych, jest autorem i współautorem publikacji naukowych, prelekcji i webinarów. Kieruje kształceniem przyszłych specjalistów w zakresie fizjoterapii. Zainteresowania zawodowe to terapia manualna, fizjoterapia w ortopedii, terapia funkcjonalna oraz możliwości samoleczenia się organizmu.

Ukończone kursy:

 • Ergon Technique in IASTM
 • Osteopatia w sporcie (ins. Jory Pouwels)
 • HVLA – manipulacje krótkodźwigniowe (ins. Jory Pouwels)
 • Terapia manualna w modelu holistycznym
 • Kinesiology Taping
 • PNF
 • Mechaniczna diagnostyka i terapia metodą McKenzie
 • Yumeicho – manipulacje stawowe
 • Spine Cor Exercise Method Training
 • FED – metoda terapii i diagnostyki skolioz

Prywatnie:
Zawodnik MTB Enduro, entuzjasta snowboardu.

W HealthConcept prowadzi szkolenie: Wsparcie narzędziowe w codziennej praktyce fizjoterapeuty IASTM.

dr Grzegorz Głąb

Terapeuta manualny, terapeuta sportowy, instruktor kinesiotapingu Medical Taping Concept

Wykształcenie:

Absolwent Wydziału Rehabilitacji Ruchowej i Wychowania Fizycznego Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie.

Pracuje jako adiunkt w Katedrze Fizjoterapii AWF w Krakowie.

Doświadczenie zawodowe:

Od ponad 20 lat pracuje jako fizjoterapeuta. Wiedza zdobyta na wielu szkoleniach specjalistycznych i konferencjach naukowych pozwala dr Grzegorzowi Głąbowi na stosowanie różnych metod diagnostycznych i terapeutycznych, a wieloletnie doświadczenie w pracy zawodowej na wychodzenie poza schematy leczenia.

Przez wiele lat zajmował się zawodnikami różnych dyscyplin sportowych między innymi piłki ręcznej, siatkówki, piłki nożnej, judo, street workout, deskorolkarstwa, a także pracował z reprezentantami Polski w lekkiej atletyce, tenisie ziemnym, gimnastyce i akrobatyce sportowej, snowboardzie czy kolarstwie.

Ukończone szkolenia i staże:

 • Kurs kinesiotapingu instruktorski – Medical Taping Concept
 • Terapia tkanek miękkich – Integrated Soft Touch Techniques
 • Trigger Points, Pain Points and Muscle Tone
 • Terapia mięśniowo-powięziowa – Myofascial release
 • Anatomy Trains
 • Fascial Distortion Model
 • Kinetic Control
 • Dry needling – suche igłowanie
 • FMS – Functional Movement Screen
  Sports injuries of the neck, trunk, upper and lower limb – their recognition, assessment, treatment and management
 • Diagnostyka i leczenie w traumatologii sportowej poprzez pryzmat doświadczeń lekarza, biomechanika oraz fizjoterapeuty
 • Rehabilitacja sportowa
 • Terapia manualna według Mulligana
 • Diagnostyka różnicowa i terapia manualna w dysfunkcjach narządu ruchu
 • Terapia manualna wg. Ackermana
 • Terapia manualna – szkoła niemiecka

W HealthConcept prowadzi szkolenie: Taping Medyczyny – Medical Taping Concept

Marcin Szkolnicki

Wykształcenie

Absolwent wrocławskiej Akademii Wychowania Fizycznego na kierunku fizjoterapia oraz absolwentem 5-cio letniego podyplomowego cyklu kształcenia z zakresu Medycyny Osteopatycznej Akademii Osteopatii w Poznaniu.

Doświadczenie zawodowe

Współzałożyciel Akademii Osteopatii. Obecnie szef zespołu Systema Centrum Zdrowia oraz prezes Fundacji Na Fali Zdrowia. Założyciel pierwszej w Polsce Szkoły Osteopatii Zwierzęcej ISOA.

 • Fizjologia ewolucyjna I (2018 r.) Max Girardin D.O.
 • Morphologicum stella – Powięź (2018) Jane Stark MS, CAT(c), R.Kin, D.O.M.P., DScO
 • Medycyna Chińska (2017-2019 r.) Donald Haluenny Bsc. CMD
 • Biodynamic Pediatric I (2017 r.) Tom Esser Msc D.O. MRO
 • Anatomia i ontogeneza człowieka w koncepcji osteopatycznej IV (2017 r.) JP. Hoppner D.O. MRO
 • Serce (2017 r.) Alaya Chikly MD D.O.
 • Rule of the Artery I (2017 r.) Anthony Norrie D.O., Michael Solano D.O.
 • Anatomia i ontogeneza człowieka w koncepcji osteopatycznej III (2017 r.) JP. Hoppner D.O. MRO
 • Podejście osteopatyczne systemu immunologicznego dziecka (2017 r.) Daniel StuQard Bsc(Ost.)DPD
 • Pediatria: Osteopatia wisceralna u dzieci (2016r.) Nancy Nunn DPO PgCert FHEA
 • Anatomia i ontogeneza człowieka w koncepcji osteopatycznej I i II (2016 r.) JP. Hoppner D.O. MRO
 • Osteopatyczne podejście do leczenia dzieci (2016 r.) Rene Zweedijk D.O.
 • The strategic crossroads of the body (2016 r.) Jean- Pierre Barral D.O. MRO
 • Mózg cz. I, II, III, IV (2014-2015 r.) Bruno Chikly D.O. MD
 • Osteopatyczne podejście do rozwoju mózgu (2015 r.) Rene Zweedijk D.O.
 • Nowe podejście do leczenia kręgosłupa (2014 r.) Rene Zweedijk D.O .
 • Osteopatia w pediatrii cz. III – System pneumonologiczny u dzieci (2014 r.) Bruno Ducoux D.O.
 • Osteopatia w pediatrii cz. II (2014 r.) Bruno Ducoux D.O.
 • Osteopatia w pediatrii cz. I- Rozwój noworodka i dziecka (2013 r.) Bruno Ducoux D.O.
 • Głowa w ujęciu osteopatycznym (2014 r.) lek. med. Marek Mularczyk
 • Leczenie Nerwów Czaszkowych (2012 r.) Jean- Pierre Barral D.O. MRO
 • Uroginekologia (2012 r.) Caroline Stone D.O.
 • Śródpiersie w ujęciu osteopatycznym (2011 r.) lek. med. Marek Mularczyk
 • IV Międzynarodowy Kongres Towarzystwa Uroginekologicznego (Kraków 2018) – udział czynny
 • I Wrocławskie Sympozjum Osteopatyczne (2018)
 • Międzynarodowe Interdyscyplinarne Sympozjum Osteopatyczne „Płyny i osteopatia” (Berlin 2014)
 • Międzynarodowe Interdyscyplinarne Sympozjum Osteopatyczne „Powięź i osteopatia” (Berlin 2013)
 • Międzynarodowe Interdyscyplinarne Sympozjum Osteopatyczne „Mózg i osteopatia” (Berlin 2012)
 • Międzynarodowe Interdyscyplinarne Sympozjum Osteopatyczne „Osteopatia w ginekologii i położnictwie” (Berlin 2011)
 • Międzynarodowe Interdyscyplinarne Sympozjum Osteopatyczne „Osteopatyczne podejście do noworodków i niemowląt” (Berlin 2010)
 • Międzynarodowe Interdyscyplinarne Sympozjum Osteopatyczne „Podejście wisceralne w osteopatii” (Berlin 2009)

Prywatnie

Regularnie podróżuje i pływa na kitesurfingu. Właściciel campera, którym przemierza europejskie wybrzeża.

W HealthConcept prowadzi szkolenie: Terapia wisceralna oraz Techniki osteopatyczne w ginekologii i położnictwie.